• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informacje o Sezonie 3
#1
Wideo 
0

Wszystkie pliki graficzne publikowane na forum zawierają obrazki z gry "The Simpsons: Tapped Out" oraz z serialu "The Simpsons". Uważa się, że korzystanie z nich jest dozwolone zgodnie z prawem autorskim Stanów Zjednoczonych.

 


Sezon 3

Data premiery


19 września 1991


23 kwietnia 2007


Liczba odcinków


24


 
Sezon 3 – trzeci sezon serialu animowanego Simpsonowie. W Stanach Zjednoczonych seria rozpoczęła się 19 września 1991 roku odcinkiem "Stark Raving Dad", a zakończona została 27 sierpnia 1992 roku epizodem "Brother, Can You Spare Two Dimes?". Większość odcinków w tym sezonie wyprodukowali Al Jean oraz Mike Reiss.
 
Sześcioro aktorów użyczających głos postaciom otrzymało nagrodę Emmy, a wyróżnienie za najlepszy odcinek dostał epizod "Radio Bart".
 
W odcinku "Stark Raving Dad" gościnnie wystąpił Michael Jackson (w napisach końcowych oznaczony jako "John Jay Smith"). Piosenkarz w niektórych momentach podkładał głos pod Leona Kompowskiego, choć głównie użyczał mu go Hank Azaria, a także Kipp Lennon, który był odpowiedzialny za wokal postaci. Jackson napisał również piosenkę "Happy Birthday, Lisa", która pojawiła się w tym samym epizodzie. Po wyprodukowaniu odcinka producenci postanowili, że od tej pory gwiazdy, wyrażające zgodę na gościnny występ w serialu, będą nazywane po imieniu, a nie według pseudonimu.
 
Odcinki w Polsce zostały wyemitowane na TVP1, Fox Kids, Canal+ oraz TV Puls (do 17 odcinka).
  Odpowiedz
#2
0
Zaskoczyły mnie te wiadomości o tym, że Leonowi Kompowskiemu użyczali głosu inni poza Michaelem Jacksonem. Widać - nie doczytałem, a biorąc odcinek "na ucho" zdawało mi się, że to tylko Michael.
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości