• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam
#1
0
Cześć! Jakieś 10-15 lat temu byłem fanem The Simpsons i aktywnie uczestniczyłem w życiu pewnego, już niestety nie istniejącego portalu. Mam nadzieję, że tutaj znajdę odcinki, a przede wszystkim napisy do serialu.
  Odpowiedz
#2
0
[Obrazek: nxzw6m8.gif] [Obrazek: MR0F10S.gif]
 
Ekipa Forum Simpsonowie wita @wojtas1993 jako nowego Użytkownika! 
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#3
0
(24.05.2020, 13:43)wojtas1993 napisał(a): Cześć! Jakieś 10-15 lat temu byłem fanem The Simpsons i aktywnie uczestniczyłem w życiu pewnego, już niestety nie istniejącego portalu.

Cześć, czy można wiedzieć o jakim już nieistniejącym portalu piszesz? Czyżby był to thesimpsons.pl?
Jeśli to ten, to ja też tam się udzielałem i jakiś czas po jego zniknięciu postanowiłem stworzyć to forum. Wink
 
(24.05.2020, 13:43)wojtas1993 napisał(a): Mam nadzieję, że tutaj znajdę odcinki, a przede wszystkim napisy do serialu.

Odcinki do pobrania zajdziesz w dziale ⇒ Najnowsze odcinki do pobrania! oraz w poddziale ⇒ Archiwalne odcinki sezonu 28 i 29. Napisów niestety nie znajdziesz, odcinki do pobrania są już z napisami PL lub ENG.
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#4
0
(24.05.2020, 14:03)remoHnospmiS napisał(a): czy można wiedzieć o jakim już nieistniejącym portalu piszesz? Czyżby był to thesimpsons.pl?

Tak, nazywało się to The Simpsons Portal i całą stronę mieli żółtą w ostatnim wydaniu w jakim pamiętam. Wcześniej chyba były różne style do wyboru, kojarzę srebrny. Pamiętam, że napisy robiły tam głównie dwie osoby JohnnyB(jak dobrze pamiętam kobieta) i AndOr (facet Tongue ), część ich pracy na szczęście jest dostępna na napiprojekt. Swojego czasu udostępniali suby do najnowszych odcinków, ale można też było tam zdobyć tłumaczenia wcześniejszych serii, ja skończyłem to forum odwiedzać około 20-21 sezonu, wówczas wszystko tam działało. Teraz okazuje się, że niestety strona nie istnieje... . Wiadomo coś więcej? Dlaczego się to rozpadło? Z erą fejsbuka fora tematyczne coraz bardziej tracą na znaczeniu, ale jakoś tak od czasu do czasu miło powrócić wspomnieniami do internetów z dawnych lat.
  Odpowiedz
#5
Puścić oczko 
0
Dokładnie, to jest ten portal o którym piszesz i tak właśnie wyglądał:

[Obrazek: c1VkQlr.png]

Portal rozpadł się parę ładnych lat temu, o ile dobrze pamiętam w 2016 roku, powody nie są do końca znane, ale jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze...
Obecnie domena thesimpsons.pl jest wystawiona na sprzedaż.
Niestety jak już trafnie zauważyłeś fora ostatnio nie mają się najlepiej. Ja już wielokrotnie rozważałem zamknięcie forum z powodu małej frekwencji, lecz wspólnie z adminem @macbdotcom (który notabene jest też jego współwłaścicielem) postanowiłem utrzymać forum przy życiu - choćby ze względów sentymentalnych.  Rolleyes

Co do napisów: według mojej wiedzy obecnie nikt już nie robi napisów po polsku...
Oczywiście nie ma problemu ze zdobyciem napisów po angielsku. Ja nie wrzucam napisów na forum z powodu braku zainteresowania, gdybyś potrzebował napisów do konkretnego odcinka to napisz mi PW a ja postaram ci się je w miarę szybko zorganizować.
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#6
0
Dokładnie taką stronę pamiętam Big Grin

Niestety, biednie to wygląda z PL napisami... . Angielskie mam. Na szczęście udało mi się zorganizować polskie tłumaczenie do 29 sezonu włącznie. Trzy odcinki 30 też są przetłumaczone. I jakiś chyba jeden odcinek 31. Więc brakuje napisów do około 40 odcinków. Udało mi się znaleźć linki do 30 sezonu z lektorem, więc zrobienie wersji PLsubów na podstawie lektora nie będzie problemem, bo mam timmingi od wersji angielskiej. Ubolewam jednak nad tym, że nikt na bieżąco nie tłumaczy odcinków. Nie do końca wiem z czego to wynika... . Przypuszczam, że zainteresowanie znikome, to nikomu się nie chce tego tłumaczyć, a pewnie sporo fanów ogląda w oryginale z ewentualnie angielskimi subami. Sam myślę, że też bym sobie poradził, dialogi nie są jakieś bardzo skomplikowane, niemniej dużo łatwiej jest jak ma się pod spodem te napisy. Jakoś tak pewniej, czegoś nie dosłyszę, nie do końca rozumiem jakieś słowo i patrzę w napisy i od razu kumam o co chodziło. Będę coś kminił. Jak masz napisy do sezonu 30 i 31 to chętnie przygarnę Smile a jak nie to będę coś na własną rękę próbował. 

Obecnie lepszym pomysłem byłoby skupianie fandomu na jakiejś grupie FB, po prostu tam jest dużo wygodniej dla wielu i odnoszę wrażenie, że teraz wiele ludzi, którzy niegdyś uczęszczali na różnego rodzaju fora to teraz są zjednoczeni w grupach na FB. Wiem, że jest tam sporo ograniczeń i komunikacja jest tam zdecydowanie bardziej chaotyczna, ale chyba taka specyfika naszych czasów.
  Odpowiedz
#7
Puścić oczko 
1
Miałem grupę tego forum na FB, lecz niestety z bliżej nieznanych mi powodów grupa została usunięta a moje konto zablokowane... Obecnie nie zamierzam otwierać nowego konta na FB.

Co do napisów to najlepiej podeślę ci na PW link do jednej fajnej bezpłatnej stronki z napisami do wszystkich sezonów.  Cool
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
Ostatnie podziękowania:
wojtas1993  Zobacz wszystkie
#8
0
Dzięki za stronę. Przyda się. Masz może paczkę albo podobną stronę, gdzie da się pobrać napisy do The Simpsons hurtowo? Niestety na stronie napiprojekt nie ma takiej opcji, a ręczne pobieranie odbywa się poprzez ich apkę, co wydłuża cały proces.
remoHnospmiS napisał 24.05.2020, 19:52:
W związku z tym że piszemy w dziale Przedstaw się na inny temat, proponuje kontynuować dyskusje o napisach w dziale ⇒ Dyskusja o serialu Simpsonowie  Cool
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości