• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hank Azaria przestaje być głosem Carla, Lou, Julio i Trzmiela...
#1
Informacja 
0
26 czerwca 2020 roku Hank Azaria wydał na Instagramie oświadczenie, w którym zapowiedział, że nie będzie już użyczał głosu Carlowi Carlsonowi, policjantowi Lou, fryzjerowi Julio ani Trzmielowi. Uznał, że dzięki temu w rolę bohaterów będą mogły wcielić się osoby o tym samym pochodzeniu i rasie.

[Obrazek: w5PuGfz.jpg]
Decyzja aktora prawdopodobnie została podyktowana kontrowersją wokół Apu, właściciela Kwik-E-Martu indyjskiego pochodzenia, oraz rezygnacją z użyczania głosu tej postaci na początku 2020 roku.
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#2
0
Uważam, że to bzdurne tłumaczenie. To jest właśnie podkreślanie koloru skóry i znaczenia tego koloru. A dlaczego biały nie może podkładać głosu "kolorowej" postaci? Idąc tym tokiem rozumowania (strasznie mi nie po drodze z tą wszechogarniającą poprawnością polityczną, która czyni więcej złego niż dobrego - tak myślę), to Hannibala Lectera powinien zagrać prawdziwy kanibal!
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#3
0
Absolutnie się z tobą zgadzam @macbdotcom! Chociaż mnie to aż tak bardzo to nie przeszkadza w filmie animowanym, bo przecież nie widzę aktorów podkładających głosy postaciom z kreskówki. Odpowiem w innym kontekście nie dotyczącym Simpsonów.

Zgoła inaczej wygląda poprawność polityczna w serialu Wiedźmin. A chodzi mi o to jak "showrunnerka" serialu Wiedźmin od Netfliksa spieprzyła serial oparty na prozie Sapkowskiego kierując się właśnie tzw. "poprawnością polityczną"
Nie mogę sobie z tym poradzić jak postaci które w prozie Sapkowskiego oraz w grze komputerowej na podstawie jego powieści są białe (bo nie może być inaczej!) zostały obsadzone przez ciemnoskórych aktorów...  T2412
Sapkowski osadził swój świat fantasy w średniowiecznej Europie i jest w nim wiele słowiańskich akcentów.
Bezcenne jest widzieć w serialu w scenach dziejącej się np. w słowiańskim miasteczku, twarze ciemnoskórych mieszczan...  Surprised

[Obrazek: aJJxWgF.jpg]

A to jest cytat z Twittera "showrunnerki" serialu Wiedźmin od Netfliksa:
Cytat:[W Ameryce] „mamy długą i historię przeplecioną niechlubnymi aspektami niewolnictwa, wykorzystywania i szydzenia z ludzi o kolorze skóry innym niż biały. Skoro dotychczas szala została przechylona przez historię w jedną stronę, naturalną rzeczą jest próba zbalansowania jej”.

Jej argumenty zmasakrował polski Youtuber. Warto zobaczyć póki YT nie uzna że to "mowa nienawiści"  Shutup

[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#4
0
Zgadzam się, to ma zupełnie odwrotny efekt i też uważam, że paradoksalnie to bardziej rasistowskie.
A mam pytanie, wiem że takiemu Carlowi kto inny podkłada głos, a Apu w ogóle pojawia się w najnowszych odcinkach z innym aktorem dubbingowym? Czy zupełnie z tej postaci zrezygnowali?
  Odpowiedz
#5
0
W tych, które oglądałem, Apu akurat nie było. Wiedzieć na pewno, to będzie dopiero @remoHnospmiS Wink
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości